Ład organizacyjny

Wiele młodych i dynamicznie rozwijających się firm dochodzi do bariery wzrostu, gdy dotychczasowa pasja, zaangażowanie i wiedza ekspercka właściciela już nie wystarczają.
Rosnąca liczba liczba zleceń, a w ślad za tym rosnące obroty i liczba pracowników wymaga wprowadzenia jasnych reguł zarządzania, podziału odpowiedzialności i kontroli.
Wbrew pozorom w takich warunkach pracuje się lepiej zarówno właścicielowi/ zarządowi jak również pracownikom. Pierwszy ma pewność, że jego organizacja działa sprawnie i efektywnie, oraz że wszystkie procesy są pod kontrolą i zlecenia klienta będą gotowe na czas. Pracownicy z kolei pracują w oparciu o przejrzyste zasady, oraz jasne i precyzyjne polecenia. Powoduje to mniej stresu i daje więcej satysfakcji z pracy.
Dodatkowo funkcjonując ten sposób osiąga się wysoką efektywność a przez to obniża się koszty. Nie uzyskuje się tego zwiększając nakłady pracy, lecz lepszą organizacją i redukcją chaosu i marnotrawstwa.
Osiągnięcie takiego stanu w firmie nie jest łatwe. Na bazie wieloletnich doświadczeń przygotowałem oparciu o wykorzystywana przeze mnie metodykę doskonałości biznesowej KISS (Keep It Smart Simple) pakiet narzędzi transformujący firmę w dobrze naoliwiony i sprawnie działający mechanizm.