Bogate doświadczenie zawodowe moich ostatnich kilkudziesięciu lat pracy pozwoliły mi zebrać unikalny zestaw doświadczeń, a równoległe studia, ciągłe doskonalenie i wyzwania każdego z kilkudziesięciu zrealizowanych projektów, doprowadziły do nagromadzenia kompleksowego zestawu wiedzy.

Dzielenie się tą wiedzą jest wpisane w charakter mojej pracy. Pomimo wykorzystywania jej do dedykowanych aplikacji podczas projektów biznesowych, chętnie dzielę się nią również sposób bardziej otwarty.

SPECJALIZACJA

Zagadnienia w której się specjalizuję:

ZAGADNIENIA BIZNESOWE

 • Strategia,
 • Doskonałość biznesowa i operacyjna – nowoczesne zarządzanie systemowe,
 • Najlepsze praktyki obszarów: sprzedaż, supply chain, logistyka, produkcja, dystrybucja,
 • Innowacyjność i jej praktyczne zastosowanie w firmach,
 • Zarządzanie projektami,
 • Wdrażanie zmian i zarządzanie zmianą,

ZAGADNIENIA SPOŁECZNE

 • Networking,
 • Interim management,

CO MNIE WYRÓŻNIA

 • Rozumienie funkcjonowania modeli biznesowych i wartości dodanej oraz budowania i operacjonalizacji strategii.
 • Dogłębna, szczegółowa znajomość funkcjonowania kluczowych procesów i spotykanych w nich najlepszych praktykach.
 • Rozumienie i umiejętność praktycznego stosowania mechanizmów społecznych i psychologicznych, na których opiera się funkcjonowanie organizacji oraz wdrażanie zmian.
 • Wielokrotne doświadczenie wyżej wymienionych aspektów w praktyce.

JAK MOGĘ POMÓC

Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem na dwa sposoby:

 • Dedykowany
 • Otwarty

SPOSÓB DEDYKOWANY
To zestaw bardziej praktyczny, dostosowany specjalnie do realiów i potrzeb konkretnych odbiorców. Pozwala on przełożyć zebraną przeze mnie wiedzę i doświadczenie na konkretne sprofilowane i dedykowane potrzeby.

KONSULTACJE

Konsultacje to krótkie sesje lub spotkania, podczas których na bazie przedstawianych symptomów przedstawiam możliwe opcje rozwiązań. Bazują one na najlepszych praktykach, rozwiązaniach stosowanych przez inne firmy, oraz doświadczeniach wyniesionych przeze mnie z dotychczasowej pracy.
Dzięki konsultacjom można zaoszczędzić czas i pieniądze uwalniając się od samodzielnego wypracowania rozwiązań metodą prób i błędów.

WARSZTATY

Celem warsztatów jest przekazanie konkretnego, umówionego zakresu wiedzy i jej praktycznego zastosowania do grupy słuchaczy. Potrzeby słuchaczy oraz zakres warsztatów mogą być zdefiniowane przez zamawiającego lub być wynikiem krótkiej diagnozy i wywiadów przeprowadzonych wśród grupy docelowej.
Moje warsztaty różnią się od dostępnych na rynku szkoleń tym, że wykorzystuję wyłącznie sprawdzoną osobiście praktykę biznesu.

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

Dedykowane dla organizacji społecznych i grup połączonych wspólnymi zainteresowaniami.
W przypadku zainteresowania jednym z tematów, w których się specjalizuję, chętnie przygotuję i poprowadzę wystąpienie, które będzie katalizatorem do dyskusji i wymiany doświadczeń przekształcające spotkanie w ciekawe i pożyteczne doświadczenie dla uczestników.

SPOSÓB OTWARTY
To zestaw ogólnodostępny, który przedstawia tematykę, profil oraz przykłady sprawdzonych przeze mnie paczek wiedzy dostosowanej do najszerszego grona odbiorców. Jest on kopalnią pomysłów, idei i przemyśleń pozwalających zmienić lub poszerzyć punkty widzenia.

KSIĄŻKI

METODYKI BIZNESOWE

ARTYKUŁY

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

BLOG

DLACZEGO SKORZYSTAĆ Z MOJEJ PROPOZYCJI DZIELENIA SIĘ WIEDZĄ

 • MOJA PASJA – Możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, które mogą Tobie pomóc, jest dla mnie jedną z kluczowych wartości sama w sobie.
 • APARAT ANALITYCZNO-SYNTETYCZNY – Syntetyzuję doświadczenie i wiedzę w proste reguły i mechanizmy, które z kolei potrafię wykorzystać do konkretnych faktycznych potrzeb i zastosowań spotykanych w innych w miejscach i organizacjach.
 • ROBIĘ TO DOBRZE – Mam bogate doświadczenie dzielenia się posiadaną wiedzą. Jest ono wysoko oceniane przez uczestników i słuchaczy. 60 wystąpień i warsztatów i wykładów jest tego najlepszym dowodem.

CO O MNIE MÓWIĄ INNI

„Pasja i profesjonalizm. Świetny, przystępny sposób transferu wiedzy do tych, którzy nie osiągnęli takiego poziomu doskonałości w danej dziedzinie…”

Dominika Stan iewicz, Ekspert HR, edukacja i zarządzanie

„Każdy, kto chciałby dowiedzieć się czegoś o interim managemencie powinien porozmawiać z Romanem.”

Grzegorz Sob iecki, Członek Zarządu SIM

„Jego cierpliwość, wiedza (!!!) i umiejętność jej przekazania były godne podziwu..”

Bartłomiej Marci niszyn, współpracownik

KONTAKT

Jeżeli interesuje Cię tematyka, którą się pasjonuję skontaktuj się ze mną przy pomocy formularza poniżej, lub dołącz do mojego kręgu znajomych na LinkedIn.