Nowe zjawiska na bazie networkingu – communication agents

Communication agents – dystrybutorzy „AKTYWIŚCI INFORMACJI”
Networking w świadomych społecznie i politycznie społecznościach internetowych

Definicja
Inicjatywa 'communication agents’ została zainicjowana przez Robina Gooda w 2003 roku. Jej celem był stworzenie w internecie grupy aktywistów wyposażonej w nowoczesne narzędzia komunikacyjne (głównie służące do publikowania informacji). Celem dziania grupy było stworzenie niezależnego od mediów masowych źródła informacji, które miałoby wpływ na rozwój społeczeństwa, nowe trendy społeczne, a które promowałoby takie wartości jak ekologia, demokracja, wartość jednostki.
Jako platformę do rozpowszechniania informacji dostarczonej przez 'communication agents’ wykorzystywano techniki networkingowe wzbogacone o nowe możliwości technologiczne jakie daje internet.

Linki:
http://www.communicationagents.com/
http://www.masternewmedia.org/social_networking.htm

Przetłumaczyłem termin „communication agents” jako „aktywiści informacji” zamiast bardziej dosłownie „agencji informacyjni” lub „agenci komunikacyjni”, ponieważ uważam, że bardziej oddaje to charakter tej inicjatywy. Nie przyszło mi również do głowy nic bardziej odpowiedniego w języku polskim. Jeżeli macie jakieś propozycje będę bardzo zadowolony, ponieważ 'aktywiści informacji’ też mi się nie podoba. Nie znalazłem po prostu nic lepszego.